top of page
1(1) (1).png

Работаем через наших коллег в городах: Киев, Харьков, Одесса, Днепр, Запорожье, Полтава, Сумы, Херсон, Николаев, Кропивницкий, Житомир, Чернигов, Ровно, Черкассы, Хмельницкий, Тернополь, Винница, Львов, Луцк, Черновцы, Ужгород, Ивано-Франковск.

Мы помогаем нашим клиентам, по всей Украине!
Заниматься Вашими кредитными делами будет наш киевский офис.
Чем это обусловлено, смотрите по этой ссылке, внизу страницы…
Наши дела в суде...
Примеры решений судов. Смотреть...
ВАМ УГРОЖАЮТ СТАТЬЕЙ 190 УК УКРАИНЫ?
("Мошенничество")
МЫ ЗАЩИТИМ ВАШИ ПРАВА!
КРАТКАЯ СПРАВКА О ПРИМЕНЕНИИ СУДАМИ СТ. 190 УК УКРАИНЫ
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А 06.11.2009  N 10

Читайте по ссылке...

Що потрібно знати про нарахування процентів за кредит. 

Досить часто позичальники опиняються в ситуації, коли проценти перевищують суму взятого кредиту в кілька разів.

 

Наприклад, людина взяла кредит в розмірі 3 тис. грн., і за пів року їй нарахували 12 тис. грн. процентів.

(В цій статті що йдеться саме про проценти, які є платою за користування кредитними коштами. Проценти (плату за кредит) потрібно відрізняти від штрафів, які нараховуються за порушення строку платежу. По нарахуванню штрафів існують свої обмеження та випадки звільнення від сплати. Про них, та про так звані пролонгації, ми розповімо в окремих статтях).

Частіше за все такі випадки трапляються із позичальниками так званих МФО – мікро-фінансових організацій. Суми кредитів та строки, на які вони беруться, невеликі – в середньому 2-3 тисячі гривень, які людина бере на 2-4 тижні. І коли вона підписує кредитний договір, то в ньому фігурують, наприклад, такі суми –кредит в розмірі 3 тис. грн., і проценти за 2 тижні користування грошима – 800 гривень.

Якщо в подальшому позичальник з певних причин не повертає кредит після закінчення строку, на який його було взято, тут вже сам кредитор починає «плутати» проценти і штрафи, та продовжує нараховувати проценти аж допоки людина не поверне кошти. І за півроку - рік набігають великі суми так званих «процентів» – замість 800 гривень від позичальника починають вимагати 6 тис. гривень.

Що робити в такій ситуації? Маєте чітко розуміти, що за законом проценти (як плата за кредит) можуть нараховуватися виключно в межах строку, на який був укладений кредитний договір і на який позичили кошти. В нашому прикладі цей строк складає 2 тижні, і за цей строк нараховані проценти в розмірі 800 грн. А після закінчення цього строку кредитор не має права далі нараховувати і вимагати проценти. Такі вимоги є незаконними, а тому не підлягають виконанню.

З цього приводу варто ознайомитись із тими рішеннями, зокрема, Нацбанку України, які ми отримали у відповідь на наші звернення про незаконність нарахування процентів нашим клієнтам у кредитних договорах.

 

(Для цього потрібно перейти на відповідну сторінку нашого сайту, натиснувши ТУТ).

Єдине, що може продовжувати нараховувати кредитор після закінчення кредитного договору – це штрафні санкції. Але, як вже було зазначено вище, по них існують свої, окремі обмеження, та передбачені випадки, коли нарахування штрафів взагалі заборонено (позовна давність, епідемії, військовий час тощо).

Окремої розмови заслуговують так звані пролонгації кредитів, і цій темі буде присвячено окрему статтю.

Якщо після ознайомлення із цією статтею залишилися запитання, будемо раді відповісти на них в особистій розмові. Для цього звертайтеся до нас за відповідною консультацією.

bottom of page